Fenerbahçe’ye Trabzon’da ‘halk otobüsü ile götürelim’ önerisi!

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar Türk futbolunun gündemine otururken, sarı-lacivertlilerin soyunma odasında yaşadıkları da ortaya çıktı. Bir anda taraftarın sahaya girmesiyle soyunma odasına koşarak gidip adeta canlarını zor kurtaran futbolcular ve teknik heyet güvenlik önlemleri nedeniyle üç saat statta bekletildi.

Kafilenin havalimanına götürülmesi için çözüm olarak yetkililer, ilk olarak ‘halk otobüsü ile götürelim’ teklifini iletirken bu kabul görmedi.

Üç saatlik bekleyişin ardından güvenlikgüçleri hem stat çevresinde hem yollarda hem de havalimanında gerekli önlemleri aldı. Trabzon Valisi Aziz Yılıdım da sarı-lacivertlilerin takım otobüsü ile havaalanına kadar geldi.

Güvenlik nedeniyle adeta bir ilk yaşanırken, kafileyi götüren otobüs uçağın yanına kadar yanaştı, böylece korkulan olmadı ve dönüş yolculuğunda hiçbir olay yaşanmadı. Sarı-lacivertli kafile böylece sağsalim İstanbul’a doğru yola çıktı.

COŞKULU KARŞILAMA

Çıkan olayların ardından uzun süre statta bekletilen, ardından geniş güvenlik önlemleri altında gece geç saatlerde İstanbul’a gelen Fenerbahçeli teknik heyet ve futbolcuları çok sayıda taraftar karşıladı. Sarı-lacivertli futbolseverler yaşanan olayların şokunu atlatmaya çalışan oyunculara meşaleler ve marşlarla destek oldu. Özellikle Osayi-Samuel’e sevgi gösterilerinde bulunulurken, uzun süre Nijeryalı futbolcu lehine tezahüratlar yapıldı.

Coşkulu karşılama ile moral bulan Fenerbahçe’de takım kaptanlarından Mert Hakan Yandaş yaptığı konuşmada “Fenerbahçe arması, sizlerin ve bizlerin olduğu hiçbir yerde yere düşmeyecektir. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk ne kupa büyüklüğüdür. Bu takımdaki herkesle gurur duyuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x