1 kişi ölmüş, muhtar istifa etmişti: Yenilenen seçimde sadece 8 kişi oy kullandı

Siirt‘in Konacık köyünde 31 Mart’ta muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan, 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı silahlı kavganın ardından seçilen muhtar istifa edince, seçim yeniden yapıldı. 72 seçmenin bulunduğu köyde sadece 8 kişi oy kullandı.

SEÇİM KAVGASINDA 1 KİŞİ ÖLMÜŞ 4 KİŞİ YARALANMIŞTI

31 Mart’ta Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Konacık köyünde, muhtarlık seçimi için oy verme işlemi sırasında iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, adaylardan İhsan Altın hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Şüpheli B.K, suçta kullanılan silahla yakalanmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

MUHTAR İSTİFA EDİNCE YENİDEN SANDIK KURULDU

Yaşanan olayın ardından ise muhtar seçilen Sadullah Kılınç ve bazı azaların istifası sonucu seçimin yenilenmesine karar verilmişti. Bu kapsamda pazar günü yeni muhtarı seçmek için oy verme işlemi başladı. Güvenlik gerekçesiyle merkeze bağlı Gökçebağ beldesindeki Gökçebağ İlkokulu’nda sandık kuruldu.

TEK ADAY, ÖLDÜRÜLEN KİŞİNİN OĞLU OLDU

Muhtarlık için tek aday, silahlı kavgada hayatını kaybeden muhtar adayı İhsan Altın’ın oğlu Okan Altın oldu.

KÖYDE SADECE 8 KİŞİ OY KULLANDI

72 seçmenin bulunduğu köyde sandığa sadece 8 seçmen giderek oy kullandı. Çıkan sonuca göre ise Okan Altın, oyların tamamını alarak muhtar seçildi.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x